Obecnie w przestrzeni internetowej największy rozwój przeżywają różnego rodzaju media społecznościowe. Są to strony internetowe, których użytkownicy mogą łączyć się ze sobą w grupy, komunikować się ze sobą, organizować wydarzenia, komentować, przesyłać zdjęcia oraz filmy wideo.

Profesjonalne agencje PR i social media

agencja PRCieszą się one niesłabnącą popularnością, więc warto się im przyjrzeć. Na pewno najbardziej popularną platformą obecnie jest Facebook. Jest to strona internetowa założona przez Marka Zuckerberga, która posiada ponad miliard aktywnych użytkowników. Taki sukces musiał zostać doceniony i agencja social media przede wszystkim działa na tym portalu dla swoich klientów. Następny w kolejności jest Twitter, czyli strona internetowa na której użytkownicy mogą publikować swoje wiadomości, ale tylko o długości stu czterdziestu znaków, czyli takich jak SMS. Mogą za to publikować linki, zdjęcia i filmy, a także personalizować swoje konto. Kolejny jest Instagram, czyli portal służący przede wszystkim publikowania zdjęć. Jest to więc dobry portal dla fotografów, o czym na pewno wie agencja PR. Takie zdjęcia można okrasić komentarzem, a inni użytkownicy mogą je komentować, polubić, czy dodać do ulubionych, tak samo jak na Facebook’u i Twitterze.

Agencja social media powinna umieć prowadzić konta na wszystkich tych portalach społecznościowych, ale także dopasować je do swoich klientów i możliwości tych stron internetowych. Tylko takie działanie gwarantuje spodziewany sukces, który na pewno zostanie doceniony przez wszystkich.