Po dostaniu się na wymarzony kierunek studiów, przyszedł czas na wybór miejsca, gdzie będę mieszkać w czasie roku akademickiego. Mój dylemat polegał na wyborze pokoju w mieszkaniu studenckim lub akademiku. Po przemyśleniu wszystkich plusów i minusów, wciąż nie byłam w stu procentach przekonana do jednego z nich. 

Czy warto wybrać akademik?

akademiki toruńKażde z rozwiązań miało swoje wady i zalety. W mieszkaniu będę miała większy spokój oraz więcej czasu na naukę, z kolei mieszkając w akademiku poznam innych studentów oraz poznam prawdziwe studenckie życie od podszewki. Ostatecznie ten ostatni wymieniony argument zwyciężył. Pomyślałam, że skoro jadę studiować, to chciałabym przekonać się jak wygląda to legendarne życie typowego studenta. Nie zrozumcie mnie jednak źle, nie oznaczało to, że chciałam podjąć studia jedynie dlatego, żeby się bawić. Od wielu znajomych słyszałam, że akademiki nie wyglądają tak strasznie jak niektórzy mówią. Wbrew pozorom można uczyć się i to w dodatku bardzo dobrze, mieszkając jednocześnie w akademiku. Dla chcącego nic trudnego. W ostateczności bardzo cieszę się, że zdecydowałam się na akademiki Toruń ma naprawdę ładne akademiki. Na ich korzyść przemawia z pewnością niska cena w stosunku do wynajmu mieszkania lub pokoju od osoby prywatnej. Ich kolejną zaletą jest specyficzny klimat, takiej atmosfery studenckiego życia nie znajdziesz nigdzie indziej. Wiele osób decyduje się na akademik ze względu na jego bliskość do uczelni. Wystarczy przejść się spacerkiem kilka kroków i jesteśmy na zajęciach.

Obecnie wiele akademików posiada naprawdę wysoki standard, nie ustępując wyposażeniu typowym pokojom na wynajem. Rzadko można trafić na naprawdę kiepski pokój w akademiku, uczelnie starają się żeby ich studenci mieli jak najlepsze warunki. Polecam akademiki z całego serca.