Do najpopularniejszych produktów konopnych z kannabidiolem (CBD), należy susz konopny, czyli nic innego, jak legalna marihuana. Jest legalna, ponieważ zawierać może nie więcej niż 0,2% THC, czyli substancji psychoaktywnej, wywołującej odurzenie i powodującej psychiczne uzależnienie.

Korzyści płynące ze stosowania suszu CBD

susz konopny cbdZatem jej przyjmowanie jest całkowicie bezpieczne i nie niesie z sobą żadnego zagrożenia dla zdrowia ani, tym bardziej, życia. Warto również podkreślić, że aby susz zadziałał, nie jest konieczne jego spalanie. Bowiem, równie dobrze, można przyrządzić zeń esencjonalny napar w formie herbaty czy też poddać go procesowi odparowywania (waporyzacji). Sposobów jest wiele, natomiast, jako ten najbardziej efektywny, specjaliści, wskazują waporyzację. Bowiem w trakcie odparowywania, materiał roślinny nie jest spalany, ale ogrzewany wysoką temperaturą. Na skutek czego, zawarte w nim substancje czynne zaczynają parować i z waporyzatora zaczyna unosić się gęsta para wodna. Co ważne, jest ona wolna od substancji smolistych i związków rakotwórczych więc jest to metoda o wiele zdrowsza. Jest też bardziej ekonomiczna, albowiem nie narażamy się na straty w materiale roślinnym, które, w przypadku palenia sięgać mogą kilkudziesięciu procent. Susz konopny CBD działa dość szybko, bowiem pierwsze efekty można odczuć po kilku minutach, natomiast mogą się one utrzymać nawet pięć-sześć godzin. Niemniej jednak, jest on najbardziej polecany osobom narażonym na stres.

W suszu konopnym nie ma na tyle wysokiej zawartości THC, by działał odurzająco, ale to nie przeszkadza w tym, by zapewniał efekt pełnego rozluźnienia i relaksu. Jest to stan bardzo charakterystyczny dla działania konopi i jest odczuwany nie tylko przez nasze ciało, ale także umysł.