Wiadomo, że psy nie rozróżniają barw. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ mylą one tylko kilka kolorów. Są barwy, takie jak czerwone, które są przez nich spokojnie odbierane i rozpoznawane. Właśnie dlatego warto jest kupować obrożę właśnie w takich barwach. Dzięki temu pies rozpozna, która smycz należy do niego i będzie z niej chętnie korzystał, bez zbędnego uciekania od niej.

Jaką obrożę dla psów kupić?

kolorowe obroże dla psówJeśli pies będzie miał jedną obrożę, podczas jej zakładania nie będzie sprawiał problemów. Kolorowe obroże dla psów są najlepsze, szczególnie jeśli mamy więcej niż jednego zwierzaka. Pies, który rozpozna kolor, a po pewnym czasie swój zapach nie będzie miał oporów przed założeniem obroży. Nie pomylimy dzięki temu żadnej obroży, a nasze psy podczas jej noszenia będą czuły się pewnie. Takie rozwiązanie jest najlepsze i stosuje się je w schroniskach dla zwierząt i hodowlach, gdzie jest dużo psów na jednej przestrzeni. Pies przyzwyczaja się do pewnych kolorów i lepiej je odbiera. Aby założyć taką obrożę będziemy musieli pokazać mu, co chcemy ubrać. Następny etap to będzie standardowe powąchanie. Pozbędziemy się dzięki temu problemów z ubieraniem obroży, a nasz piesek podczas spaceru nie będzie stwarzał żadnych problemów. O to właśnie powinno nam chodzić najbardziej, jeśli chcemy pójść na udany spacer i mieć łatwość w wychowywaniu naszego czworonoga.

Dobra obroża dla psa jest ważna, jeśli nie chcemy mieć problemu z jej zakładaniem. Oczywiście pamiętajmy o takich rzeczach, jak właściwy rozmiar, aby nie byłą zbyt luźna, ani zbyt ściśnięta. Obroża powinna być komfortowa dla zwierzaka, aby nie kojarzyła mu się w żaden sposób źle. Niektóre psy nawet nie chcą, aby zdejmowano im obrożę. Są do tego bardzo przyzwyczajone i lubią je nosić.