Zdecydowana większość dzieci swoje pierwsze kroki stawia jeszcze przed ukończeniem dwunastego roku życia. To bardzo ważny moment w ich życiu, ponieważ od teraz będą poznawać świat z pozycji pionowej. Już na tym etapie można dziecko wspomóc w nauce ten nowej umiejętności.

Do czego służą odpychacze?

odpychacz dla dzieciRodzice często się zastanawiają jakie zabawki będą idealne dla ich dziecka i nie wyrządzą im krzywdy. Na pewno na etapie raczkowania, prób wstawania i stawiania pierwszych kroków, dobrą zabawką jest odpychacz dla dzieci, który może pełnić kilka ról. Jest to zabawka, która sprawdzi się przy dziecku sześcio – siedmiomiesięcznym, ale także starszym. Odpychacz może być interaktywny, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność. Siedząc przed nim może się bawić licznymi przyciskami i zabawkami umieszczonymi na jego frontowej stronie, a stojąc za nim , maluch może go pchać i stawiać kroki za nim. To świetna zabawka, która zachęca dziecko do poruszania się i zdobywania nowych terenów. Dzięki odpychaczowi maluch może samodzielnie przechodzić z jednego do drugiego pomieszczenia. Przeważnie jest on idealnie wyważony, dzięki czemu maluch go nie przewróci i może się o niego opierać. W sprzedaży znajdziemy odpychacze wykonane z tworzywa sztucznego lub ekologiczne z drewna. Mogą być klasyczne bez zbędnych dodatków, ale również spotkamy modele edukacyjne z ciekawymi elementami świecącymi, grającymi, obrotowymi czy służącymi do przyciskania. To bez wątpienia zabawka, która wspomoże proces nauki chodzenia.

Każde dziecko ma z pewnością pokój pełen zabawek, z czego nie zawsze wszystkie są przydatne na danym etapie rozwoju. Odpychacz przyda się od szóstego miesiąca do nawet półtora roku, ponieważ kiedy dziecko nauczy się już chodzić, to będzie go wykorzystywać jako wózek.