Nasze pociechy bardzo lubią aktywność fizyczną. Szczególnie latem, gdy można pograć w piłkę na świeżym powietrzu, pobiegać lub zagrać w badmintona. Bardzo często dzieci proszą nas wówczas o to, by mogły pójść pograć na boisku.

Boiska wyposażone w specjalną nawierzchnię

bezpieczne nawierzchnie na boiskoKażdy odpowiedzialny rodzic powinien jednak bardzo dobrze przeanalizować tę sprawę. Czy moje dziecko będzie na takim boisku bezpieczne? Czy nie stanie mu się tam żadna krzywda? Oczywiście każdy z nas chce, by jego dziecko stawało się coraz bardziej samodzielne. Dlatego nie możemy odmawiać naszym dzieciom pójścia na boisko, ponieważ to tak naprawdę dla ich zdrowia. Aktywność fizyczna jest ważna w życiu każdego człowieka. By jednak nie martwić się nadmiernie o zdrowie naszego dziecka, wystarczy po prostu wybrać boisko z bezpieczną nawierzchnią. W naszym kraju powstaje takich boisk coraz więcej. Dzieci podczas gry bowiem nie uważają na siebie za bardzo. Gonią się, próbują sobie zabrać piłkę. Wiele sportów to sporty kontaktowe, które narażają dziecko na jakąś kontuzję. Dlatego bezpieczne nawierzchnie na boisko są takie ważne. Sprawiają bowiem, że żaden upadek nie jest zbyt groźny. Może powstać jakieś otarcie, ale nie będzie to poważne złamanie, zwichnięcie itp. Takie nawierzchnie szczególnie są dobre dla małych dzieci, dla których ból jest czymś okropnym. Czasem mały chłopiec nie wie jak się zachować w sytuacji gdy upadnie, a szczególnie gdy coś go boli. Dlatego warto posyłać dziecko na boisko, które ma bezpieczną nawierzchnię.

Nie możemy kontrolować dziecka na każdym kroku, ale możemy pomóc mu zdrowo rosnąć i zadbać o jego bezpieczeństwo. Wybór boiska z dobrą nawierzchnią naprawdę jest podstawą. Wówczas rodzic tak bardzo się nie martwi, a pociecha jest bezpieczna.