Mając pozwolenie na posiadanie broni palnej trzeba mieć również miejsce, gdzie można ją składować. Broń palna musi być ukryta w szafie pancernej, która jest co najmniej z dwóch stron przykręcona do ściany lub podłogi. Dzięki temu jest pewność, że nikt nam tej broni nie ukradnie i nie posłuży się nią bez naszej wiedzy oraz zgody. Kupić taką szafę możemy nawet w hipermarketach budowlanych.

Szafy do przechowywania broni

szafa do przechowywania broni palnejBroń można przechowywać tylko w szafach wysokiej jakości. Trzeba przy tym pamiętać, aby jej wielkość była przystosowana do naszej broni. Najczęściej ludzie kupują sztucery, dlatego szafy są poziome i dość wysokie. Szafa do przechowywania broni palnej powinna mieć otwory, dzięki którym przymocujemy ją do ściany oraz naszej posadzki. Poza tym powinna mieć kluczyk lub szyfr zabezpieczający, aby osoby niepowołane nie miały do niej dostępu. Dobrze, jeśli szafa ma jeszcze odpowiednią wagę, około dwudziestu kilogramów. Mając taką szafę mamy pewność, że nic nam nie grozi. Warto jest podczas zakupu szafy sprawdzić również to, czy w zestawie są półki do przechowywania osprzętu, takiego jak czyściki oraz pudełka na magazynki oraz naboje. Szafa powinna być również ognioodporna, a także bardzo szczelna. Zawilgocona broń mogłaby być niesprawna. Trzeba unikać wszelkiej korozji oraz rdzy, aby jedna sztuka broni mogła nam służyć przez bardzo długi okres czasu.

Swoją pierwszą szafę zamówiłem przez Internet ze sklepu w mojej okolicy. Dzięki temu przyjechało do mnie kilku monterów, którzy zamontowali szafę i dobrze ją zabezpieczyli. Zakup takiej szafy to inwestycja na lata, ponieważ drobne prace konserwacyjne wystarczą, by dokładnie ją ochronić przed zniszczeniem. Tego typu szafy są naprawdę niesamowicie wytrzymałe i warto w nie inwestować.