Wielu kierowców rozważających zakup kolejnego samochodu skłania się ku autom elektrycznym. Czy w dzisiejszych czasach kupno takiego samochodu to dobra inwestycja? Na chwilę obecną bardzo dobra, bo jazda na prąd jest kilkukrotnie tańsza, aniżeli jazda na benzynę czy olej napędowy. Jak będzie za kilka lat tego nie wie nikt, ale póki co jazda na prąd jest bardzo opłacalna.

Ładowarka do elektryka to niezbędne akcesorium

najlepsze domowe ładowarki do samochodów elektrycznychKupując nowy samochód z silnikiem elektrycznym możemy być pewni, że w zestawie otrzymamy najzwyklejszą ładowarkę. Czas ładowania będzie wynosił kilkanaście godzin i jeśli komuś się nie spieszy to jest to opcja w zupełności wystarczająca. Tyle tylko, że większości z nas ciągle się spieszy. A jeśli chcemy auto ładować możliwie jak najszybciej to lepiej od razu przejrzyjmy najlepsze domowe ładowarki do samochodów elektrycznych i wybierzmy jeden z polecanych modeli. Naprawdę wydajna ładowarka to koszt około półtora tysiąca złotych. Czas ładowania samochodu do pełna ograniczymy raptem do pięciu godzin. I to jak na ładowarkę podłączaną do gniazdka jest naprawdę bardzo szybko. Jeszcze lepszy rezultat osiągniemy inwestując kilka tysięcy złotych w domową stację ładowania. Najlepsze modele naładują każdy samochód w trochę ponad godzinę. Oznacza to mniej więcej tyle, że zanim zdążymy zjeść na spokojnie obiad to nasz samochód będzie już gotowy na kolejne kilkaset kilometrów jazdy.

Sprzedaż aut elektrycznych w ostatnim czasie pikuje wręcz w górę. Każdy chce mieć samochód, którym jazda kosztuje kilkanaście złotych za przejechanie stu kilometrów. A dla posiadaczy fotowoltaiki koszty jazdy w okresie od wiosny do jesieni są praktycznie zerowe. Chyba nie można sobie wymarzyć dzisiaj lepszego rozwiązania niż samochód jeżdżący za darmo.