Każda gleba posiada określone właściwości. Wynika to z zawartości bardzo różnych składników mineralnych. Bardzo często w zależności od ich ilości oraz proporcji mówimy, że dana gleba jest żyzna, albo jałowa. Od tego określenia w znacznym stopniu zależy jak dużo może na niej urosnąć roślin.

Odpowiedni dobór trawy do posiania

mieszanki traw na słabe glebyNajlepszą wiedzę na temat gleby mają na ogół osoby posiadające gospodarstwa rolne, albo ogródki działkowe. Uprawiają oni różnego rodzaju rośliny, w tym także takie, które przeznaczone są do spożycia. W związku z tym muszą oni wiedzieć, czy na danej glebie dany gatunek roślin wyrośnie, czy też nie. Po ustaleniu odpowiedniego składu gleby bardzo łatwo będzie można dobrać rośliny, które będą mogły być tam posadzone. Co ciekawe to samo dotyczy trawy. Niektóre mieszanki traw preferują bowiem bardzo specyficzne warunki glebowe. Nie mniej jednak, nawet gdy posiadamy mało żyzną glebę i chcemy obsiać ją trawą bez problemu powinniśmy znaleźć odpowiedni mieszanki traw na słabe gleby. Dzięki temu bardzo łatwo będziemy w stanie uzyskać odpowiednie pokrycie trawą danego obszaru. Na opakowaniu znajdziemy szczegółowe wytyczne dotyczące siania trawy danego gatunku. Bardzo ważną rzeczą jest zatem dokładne przestrzeganie danego rodzaju wymogów. Tylko w ten sposób bez problemu będziemy w stanie sprawić, że trawa szybko i sprawnie wyrośnie na danym obszarze.

Niekiedy możemy spróbować także ją nawozić. W ten sposób będziemy mieli dużo większą pewność, że w danym miejscu uzyskamy bezproblemowy wzrost trawy. Z tego też względu bardzo łatwo będziemy mogli sprawić, że dana trawa urośnie szybciej i będzie miała dużo lepsze zagęszczenie. Z całą pewnością będzie to efekt warty wszelkich rodzajów prac, które należy przy tym dokładnie wykonać.