Istnieje kilka skutecznych metod na to, by ochronić samochód przed rysami oraz rdzą. Niektóre są bardzo skuteczne, inne nieco mniej, ale na pewno łączy je to, że są wykonywane w całym kraju. Weźmy pod lupę dwie z metod, które póki co wydają się najbardziej optymalnymi rozwiązaniami.

W tym porównaniu powłoki ceramiczne biją wosk na głowę

powłoka ceramiczna w łódzkimPrawie każdy słyszał o rozwiązaniu, którym jest wosk nakładany na nadwozie. Wiąże się on jednak z niektórymi niedogodnościami, których próżno szukać czegoś takiego w przypadku drugiej opcji. Jeśli w grę wchodzi powłoka ceramiczna, to jest to metoda znacznie praktyczniejsza. Wystarczy, że zrobimy to raz, a przez bardzo długi czas nie będziemy musieli się tym w żaden sposób zajmować. Prawda jest taka, że z woskiem nie zawsze jest tak kolorowo. Do tego warto spojrzeć na to, które rozwiązania są popularniejsze, oraz czym się różnią. W przypadku wosku, przykleja się on do lakieru, podczas gdy powłoka ceramiczna tworzy z lakierem reakcję chemiczną, w wyniku czego powstaje trwała skorupa. Możemy zająć się tym praktycznie w każdym nieco większym zakładzie lakierniczym – mieszkam w Łodzi i widzę, jak wiele firm zaczęło się tym zajmować. Jeśli chcemy, by na naszym samochodzie pojawiła się powłoka ceramiczna w Łódzkim na pewno znajdziemy tani i sprawdzony zakład. Oczywiście nie zostanie to zrobione w przeciągu godziny – znaczna większość liczących się firm najpierw zajmuje się dokładnym spolerowaniem lakieru w taki sposób, by samochód wyglądał naprawdę świetnie po zakończeniu całej operacji.

Poddałem swój samochód tego rodzaju usłudze. Muszę przyznać, że jestem z tego bardzo zadowolony. Nie tylko wygląda o niebo lepiej niż wcześniej, to dodatkowo mam tę świadomość, że teraz znacznie ciężej jest uszkodzić czy też zarysować w jakikolwiek sposób lakier.