Czy warto korzystać z poradni dietetycznej?

Na rynku usług dietetycznych można znaleźć wielu specjalistów, a liczba otwieranych poradni z każdym rokiem się zwiększa. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, do kogo skierowane są takie usługi dietetyczne. Jednocześnie powinniśmy wiedzieć, kiedy się zgłosić do gabinetu i czy warto kierować się jedynie celem redukcji masy ciała. Lista wskazań jest dość znaczna, dlatego powinniśmy się z nią dokładniej zapoznać.

Korzystamy z usług poradni dietetycznej

polecana poradnia dietetyczna krakówDo najważniejszych sytuacji i potrzeb, w przypadku których pomoc dietetyka jest przydatna, można zaliczyć chęć nauki zdrowych nawyków żywieniowych oraz możliwość poszerzenia świadomości żywieniowej. Dodatkowo jest to aspekt nauki żywienia w czasie laktacji, właściwego odżywiania dzieci czy praca nas schematami związanymi z własnym żywieniem. Możemy też uzyskać wiedzę na temat produktów spożywczych, nauczyć się prawidłowego czytania etykiet, jak również dokonywania prawidłowych zakupów spożywczych. Jeżeli zainteresowała nas polecana poradnia dietetyczna kraków jest właściwym miastem do skorzystania z usługi. Możemy tam oczywiście uzyskać pomoc w zakresie nadwagi i planowanego odchudzania, a także nawracającego efektu jo-jo. Doświadczony specjalista pomoże także w przygotowaniach do zawodów sportowych, pomoże w zakresie budowania masy mięśniowej w połączeniu z treningiem czy w zakresie poprawy wyników badań w różnych zaburzeniach i jednostkach chorobowych.

Z pomocy dietetyka możemy skorzystać także wtedy, kiedy pojawiają się problemy z zakresu niedożywienia po przebytych chorobach, planujemy ciążę albo mamy zdiagnozowaną nietolerancję pokarmową. Dietetycy specjalizują się także w kwestiach zaburzeń odżywiania, choć część z nich wymaga też pomocy psychologa albo psychiatry. Tyczy się zarówno anoreksji, bulimii, jedzenia kompulsywnego czy zespołu nocnego jedzenia.