Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez chodzenia na szpilkach. Trudno się też im dziwić. Szpilki są bowiem uważane powszechnie za atrybut kobiecości i elegancji. Optycznie wydłużają one i wyszczuplają nogi. W dodatku regularne chodzenie na szpilkach skutkuje ujędrnieniem nóg. Ten specyficzny typ obuwia ma jednak jedną, dość poważną wadę. Szpilki bywają bardzo niewygodne, zwłaszcza po wielu godzinach chodzenia i powodują bóle stóp i inne dolegliwości.

Zbawienna rola silikonowych wkładek pod palce

wkładki silikonowe pod palceZałożenie szpilek raz na jakiś czas, na wyjątkową okazję nie powinno skutkować negatywnymi konsekwencjami. Problem pojawia się natomiast u kobiet, które chodzą wyłącznie w szpilkach i to często na bardzo wysokim obcasie. Takie długotrwałe noszenie tych butów może prowadzić do uporczywego bólu stóp, drętwienia palców, napięć i skurczów mięśni, a nawet anatomicznych zmian takich jak haluksy. W jaki sposób walczyć z tymi dolegliwościami? Pomocne mogą okazać się wkładki silikonowe pod palce. Umieszcza się je wewnątrz buta i dociska. Przyklejają się ona wówczas do wnętrza, przez co stopa nie przemieszcza się i nie ześlizguje. Wkładki te pełnią również role amortyzacyjną. Dużą zaletą jest to, że silikonowe wkładki pod palce są niewidoczne i bardzo wygodne. Nadają się też do wielorazowego użytku, utrzymanie ich w czystości również jest proste – wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. 

Masz dosyć ciągłego bólu, który pojawia się po chodzeniu na szpilkach? Dobrym pomysłem są silikonowe wkładki pod palce, które znacząco podnoszą komfort chodzenia na obcasach i zapobiegną bólom stóp. Dzięki nim zakładanie szpilek znowu stanie się przyjemne. Pozytywnie wpłynie to na Twoją atrakcyjność i elegancję oraz przełoży na postrzeganie przez innych!