Decydujemy się na kurs wspinaczki skałkowej

Niewątpliwie kursy wspinaczki są dobrym początkiem, aby zacząć przygodę ze skałami, a także udoskonalić własne umiejętności. Warto jednak w pierwszej kolejności dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jakie kursy wspinaczki są dostępne na rynku, a także czym należy się kierować przy jego wyborze. Znaczenie może mieć również miejsce, w jakim odbędzie się kurs wspinaczki. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat tego rodzaju kursów?

Co daje nam kurs wspinaczki skałkowej?

profesjonalny kurs wspinaczki skałkowejNa początku powinniśmy dowiedzieć się, jakie są rodzaje wspinaczki. Pozwoli nam to na wybranie rodzaju wspinaczki, jaka jest dla nas najodpowiedniejsza, a następnie z uwzględnieniem tego kryterium dobranie właściwego kursu. Warto zdecydować się na profesjonalny kurs wspinaczki skałkowej. Gdy odbędziemy taki kurs, możemy również zaplanować całą ścieżkę rozwoju, aby jak najlepiej się przygotować do wspinaczki. Standardowo wspinaczkę można podzielić ze względu na sposób osadzania punktów do asekuracji. Wspinaczkę sportową wyróżnia stałe wyposażenie w punkty do asekuracji poszczególnych dróg, na przykład są to ringi, spity czy plakietki. Oprócz tego wyróżnia się wspinaczkę tradycyjną, kiedy na drodze nie znajdują się zainstalowane punkty. Dodatkowo wspinaczka sportowa zazwyczaj uprawiana jest na skałkach, natomiast tradycyjna w górach wysokich, na przykład w Tatrach. Wątpliwości odnośnie tego, czy warto robić kurs wspinaczkowy zazwyczaj mają osoby, które już się wspinają i tam przeszły pierwsze przeszkolenie, często przez znajomych czy inne osoby bez kwalifikacji.

Należy pamiętać, że odpowiednie umiejętności uzyskane w czasie kursu, pozwalają nam poczuć się pewnie w czasie wspinaczki. Bez względu na to, na jakim sprzęcie do tej pory się wspinaliśmy, warto rozszerzyć własną wiedzę oraz skorygować błędy pod okiem doświadczonej, a także właściwie wykwalifikowanej osoby. Jest to ważne, ponieważ wtedy mamy gwarancję, że przekazywana nam wiedza jest rzetelna i rzeczywiście zgodna z zasadami wspinaczki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sport