Marzenia o moim własnym domu jednorodzinnym ziściły się dopiero wówczas, gdy miałam już 40 lat. Jednakże równocześnie sprawiło to, że zamierzałam dopracować ten dom na ostatni guzik. Skupiłam się nie tylko na jego wyglądzie wewnątrz, ale także na wyglądzie zewnętrznym. Chciałam, aby mój dom wyróżniał się spośród innych.

Deski elewacyjne z włóknocementu

deska elewacyjnaZrezygnowałam zatem ze zwykłego tynku na rzecz innego rozwiązania, jakim była deska elewacyjna. Znalazłam producenta, który oferuję deskę elewacyjną naprawdę wysokiej jakości, a wykonaną z naturalnych składników. Taka deska powstaje na skutek połączenia w odpowiednich proporcjach celulozy drzewnej z wodą, cementem oraz syntetycznymi włóknami. W efekcie powstaje tak zwany włóknocement, który jest naprawdę ekologicznym materiałem. Ponadto charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem – producenci oferują szeroką paletę kolorów, a poza tym takie deski elewacyjne z włóknocementu mogą naśladować wyglądem drewno. Dlatego jest to tania, ale wyjątkowo atrakcyjna alternatywa wobec innych materiałów elewacyjnych. Liczył się dla mnie także szybki i prosty montaż, ponieważ z mężem nie zamierzaliśmy tracić pieniędzy na ekipę budowlaną – deski elewacyjne mąż chciał położyć samodzielnie, z pomocą 25-letniego syna oraz jego przyjaciela. Na szczęście producent zapewniał, że nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Wszystko, co czytałam o deskach elewacyjnych z włóknocementu, sprawiło, że byłam pewna, iż to musi być nasza elewacja.

Dokonaliśmy zakupu przez internet i w ciągu trzech dni roboczych przyszedł do nas zamówiony materiał. Na żywo wyglądał identycznie jak na zdjęciu, dlatego już wiedziałam, że jest to dobra inwestycja. Dzisiaj nasz dom ma już sześć lat, a elewacja dalej wygląda tak, jakby dopiero co została zamontowana!