Niektóre dyscypliny wymagają specjalistycznego typu odzieży oraz obuwia sportowego. Bez względu na to, czy jesteśmy zawodowymi sportowcami, czy uprawiamy dane sporty amatorsko, warto zaopatrzyć się w elementy garderoby, które nie tylko zapewnią optymalny komfort w trakcie aktywności fizycznej, ale także oryginalnym wyglądem zmotywują nas do codziennego treningu.

Specjalistyczne obuwie sportowe

kolce sportoweW lekkoatletyce i sportach trenowanych na tartanie lub murawie stosuje się specjalistyczny typ obuwia. Ma ono pomóc każdorazowo w lepszym wyjściu z progu, zwiększyć przyczepność do podłoża, a także sprawić, że biega się lżej. Również piłkarze stosują ten typ butów. Chodzi oczywiście o kolce sportowe, które dzięki swojej aerodynamicznej budowie oraz specjalnie skonstruowanymi wypustkami pomagają w osiąganiu lepszych wyników w podejmowanej dyscyplinie. Buty tego typu są przystosowane do indywidualnych potrzeb zawodników i rodzaju aktywności. Wyróżnić można wiele rodzajów lekkoatletycznego obuwia, w tym między innymi: oszczepnicze, sprinterskie, piłkarskie i zwykłe biegowe. Ten typ butów ma za zadanie utrzymywać stopę jak najbardziej przylegle do podłoża, lepiej wybijać zawodnika z progu, a także zapobiegają ślizganiu się w trudnych warunkach pogodowych, np. w czasie deszczu, kiedy mokry jest tartan lub murawa. Jest to obuwie wyjątkowo wygodne, posiadające idealnie skrojoną pod zawodnika danej dyscypliny ergonomiczną podeszwę, która zapobiega przeciążeniom i kontuzjom.

Przechodzą one specjalne testy wytrzymałości i bezpieczeństwa z udziałem zawodników olimpijskich, a do sprzedaży trafiają tylko te modele, które najlepiej się sprawdziły. Dodatkowo, są też modnym dodatkiem do stroju sportowca, ponieważ występują w wielu wariantach kolorystycznych i ciekawych deseniach, które ubogacają sportowy outfit.