Nadejście chłodniejszych pór roku zazwyczaj wiąże się z rozpoczęciem bardzo problematycznego okresu dla kierowców. To właśnie w czasie występowania silnych mrozów, mają oni najczęściej problemy z odpaleniem samochodu rano. Dlatego tez, aby być przygotowanym na nadejście jesieni, warto zaopatrzyć się w urządzenia które umożliwią szybki rozruch auta.

Zastosowanie prostowników i ich rodzaje

prostownik do akumulatorów żelowychJesień to dla wielu kierowców początek okresu, kiedy mają oni duże problemy z odpaleniem samochodu rano. Powodem są niskie temperatury, które powodują nagłe rozładowanie się akumulatora w samochodzie. Aby walczyć z tym problemem, warto zaopatrzyć się w prostownik do akumulatorów żelowych, umożliwiający ich szybkie podładowanie. Oczywiście, akumulatory żelowe są bardziej odporne na niskie temperatury niż ich elektrolitowe odpowiedniki, mimo to bardzo niskie temperatury mogą negatywnie wpłynąć również na nie. Do akumulatorów żelowych najbardziej nada się jeden z dwóch rodzajów prostowników. Standardowe prostowniki mają moc, która wystarczy na rozruch standardowego samochodu osobowego, dlatego też to właśnie one są polecane dla kierowców, którzy nie jeżdżą samochodem zawodowo. W przypadku zaś większych samochodów, na przykład ciężarowych lub dostawczych, warto zaopatrzyć się w prostownik z mikroprocesorem. Taki rodzaj prostownika jest wyposażony w bardziej rozbudowane funkcje, ładowanie przy jego pomocy akumulatora, nawet takiego o dużej pojemności trwa zaś znacznie krócej. Dlatego też profesjonalnym kierowcom znacznie bardziej rekomenduje się stosowanie tego rodzaju prostownika.

Dzięki akumulatorowi w aucie możliwe jest zasilanie wszystkich podzespołów elektronicznych – z drugiej jednak strony, akumulatory są powodem wielu problemów, szczególnie zimą. Aby się przed tym zabezpieczyć, warto zaopatrzyć się w urządzenie, które umożliwi szybkie podładowanie akumulatora.