Moją pasją od dziecka było jeździectwo. Gdy byłam mała, moi rodzice już wtedy zapisali mnie na lekcje nauki jazdy na koniu. Bardzo mi się to spodobało. Dziś uprawiam jeździectwo, jako sport. Mam bardzo dobre wyniki i wspaniałego konia, o którego rzecz jasna muszę dbać. Przede wszystkim zdrowe odżywianie!

Dodatki paszowe, jako ważny element odżywczy koni

dodatki paszowe dla koniMój konik ma bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Przebywa w odpowiedniej stajni, która jest ogrzewana i pozbawiona drobnoustrojów, ale to nie wszystko. Aby koń nadawał się na sportowca, musi przede wszystkim trenować, ale aby trenować musi być zdrowy. Zdrowie zwierzęciu zapewnią dodatki paszowe dla koni. Zdecydowałam się na nie po złym konkursie na południu Polski. Niestety wtedy nam się nie powiodło. Weterynarz stwierdził, że mojemu koniu brakowało jeszcze większej ilości składników odżywczych, które dodałyby mu energii. Stwierdził, że najlepiej będzie do paszy dokładać specjalne dodatki, które zwiększą jego odporność oraz dodadzą mu sił. Jak powiedział, tak zrobiłam. Zakupiłam niezbędne suplementy i koń był w pełni sił, aby móc sprawnie brać udział w zawodach. Mikroelementy zawarte w dodatkach paszowych sprawiły również, że koń zyskał również na wyglądzie. Jego skóra lśniła, a grzywa była mocna i błyszcząca! Od tego momentu wszyscy ludzie zachwycają się jego wyglądem, a ja jako jego właścicielka jestem bardzo dumna, że posiadam tak wspaniałe zwierzę.

Dziś mój koń bardzo dobrze się czuje. Jest zdrowy i silny. Dbam o niego dodając mu do paszy dodatki odżywcze. Jest to bardzo ważna kwestia, jeśli chcemy, aby zwierzę czuło się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o konie sportowe, tych dodatków w ich odżywianiu nie powinno nigdy zabraknąć. To podstawa żywienia zwierząt, które biorą udział w zawodach.