Sen dla człowieka ma kluczowe znaczenie w jego kondycji fizycznej i psychicznej. Szczególnie ważna jest jakość snu, gdyż nie odpoczniemy, co chwile budząc się na niewygodnym łóżku. Trzeba zadbać o materac, na którym spędzamy od sześciu do ośmiu godzin.

Czy materac sprężynowy jest tani?

Materace sprężynoweKażdy z nas ma swoją ulubioną pozycję, w której zasypia, może to być na brzuchu, plecach czy na boku. Miewamy także różne dolegliwości bólowe, które często utrudniają nam spokojnie spać, dlatego też szukamy pomocy w tej kwestii. Zawsze pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to przyjrzeć się z bliska materacowi, na którym śpimy. Przeważnie od niego zależy czy nasz sen jest spokojny, a wstając rano czujemy się odprężeni. W sprzedaży znajdziemy dwa, główne rodzaje materaców i są to piankowe i materace sprężynowe o różnej wysokości. Piankowe są uniwersalne, a ze względu na sposób produkcji, mają nieco niższą cenę niż modele ze sprężynami. Ponadto zapewniają jednakowe podparcie na całej powierzchni. W przypadku materaców sprężynowych, podparcie może być punktowe lub całościowe. Nie każdy model ze sprężynami jest taki sam, ponieważ w sprzedaży znajdziemy bonellowe lub kieszeniowe. Takie materace także składają się z kilku warstw, a zamontowane w środku sprężyny są doskonale odizolowane od wierzchniej warstwy, na której się śpi. Powszechnie sprężynowe materace są polecane jako model do podwójnego łóżka lub dla osób z nadwagą, ponieważ są doskonale odporne na duże obciążenia przy zachowaniu wysokiej jakości.

Jeżeli chodzi o cenę materaców sprężynowych, to jest ona podobna lub nieco niższa od piankowych. Technologia ich wykonania jest znacznie bardziej zaawansowana niż jednoczęściowych modeli z pianki, dlatego też tyle kosztują. Jednak są warte każdej ceny.