Zabawa na trawie czy w lesie, a niejednokrotnie także w ogrodzie, może się skończyć ugryzieniem kleszcza. Jeszcze kilkanaście lat nie mówiło się o tym dużo, ale dziś już wiemy, że mogą one być bardzo groźne, gdyż roznoszą wiele chorób i bakterii.

Gdzie zbadać kleszcza?

laboratoryjne badanie kleszczaJeszcze do niedawana

Buy Cialis Professional UK

, kleszcze głównie były znajdowane w sierści kotów i psów, ponieważ w ich przypadku było największe ryzyko ugryzienia. Dziś wiemy, że każdy z nas jest na to narażony, szczególnie jeżeli spędza czas na trawie czy w lesie. W takich miejscach konieczne jest zastosowanie odpowiedniego ubrania, które ochroni nas przez kleszczami, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli nas ugryzie kleszcz, przeważnie pozostaje po nim lekko zaczerwienione miejsce, ale nie zawsze. Najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy kleszcze po ugryzieniu pozostaje w skórze, gdyż możemy go przesłać do badania. Jest to konieczne, gdyż coraz częściej są one nosicielami boreliozy, która jest bardzo podstępną chorobą. Takie badanie można wykonać na dwa sposoby: w laboratorium lub samodzielnie w domu. W aptekach są dostępne specjalne testy, które można w dowolnej chwili wykonać, ale jednak najlepsze jest laboratoryjne badanie kleszcza, gdyż jest najdokładniejsze. Można je wykonać płatnie w dowolnej placówce diagnostycznej, albo bezpłatnie w wybranych laboratoriach należących na przykład do konkretnych uczelni państwowych. Dzięki takiemu badaniu, możemy od razu wiedzieć, że należy się niezwłocznie udać do lekarza, czy też możemy spać spokojnie.

Nie należy bagatelizować kleszczy, gdyż te maleńkie pajęczaki są bardzo groźne

buyantibiotics24.net

, zwłaszcza jeżeli są nosicielami ciężkich chorób. Tylko badanie laboratoryjne lub samodzielnie wykonane za pomocą testu zakupionego w aptece, daje nam gwarancję bezpieczeństwa.