Dokładne czyszczenie suchym lodem

Na rynku znajdziemy różne urządzenia, które ułatwiają czyszczenie różnego rodzaju zabrudzeń. Jedne stosuje się na sucho, inne na mokro, a jeszcze inne wykorzystują suchy lód, który należy do dość innowacyjnych metod czyszczących.

Do czego służy suchy lód?

czyszczenie suchym lodem warszawaDla wielu osób, lód kojarzy się wyłącznie z zamrożoną wodą, która ma się nijak do sprzątania. Jednak ma to wiele wspólnego, choć lód ma nieco inną postać. Przede wszystkim jest tu mowa o suchym lodzie, który stanowi zamrożony dwutlenek węgla w stałej postaci. Wiele osób sceptycznie podchodzi do tej metody, ale już wiele testów potwierdza wysoką skuteczność tego sposobu i to na najcięższych zabrudzeniach. Suchym lodem bez kłopotu wyczyścimy smar, olej, smołę, atrament, żywicę czy wosk. Dzięki silnemu strumieniowi lodu w miejsce zabrudzenia, w mgnieniu oka jego cząsteczki się rozpadają, ponieważ odbywa się to z prędkością światła. Co najważniejsze, czyszczenie tą metodą jest bezpieczne dla powierzchni, a jedynie niebezpieczne dla plam. Jeżeli jest nam potrzebne czyszczenie suchym lodem Warszawa jest miastem, w którym kilka firm zajmuje się takimi usługami. Przede wszystkim dysponują specjalnym urządzeniem, które rozpędza granulat suchego lodu do prędkości światła, przez co jest możliwe usunięcie z różnych powierzchni silikonu, gumy czy kleju. Na rynku można znaleźć maszyny, które służą do takiego czyszczenia, ale mają dość wysoką cenę, zatem przeważnie są wykorzystywane przez firmy z branży elektronicznej, motoryzacyjnej czy spożywczej.

Ręczne czyszczenie resztek silikonu czy kleju często bywa niemożliwe, dlatego polecana jest metoda suchym lodem. Bez kłopotu można ją zamówić w jednej z kilku firm działających na terenie Warszawy. Cena takiej usługi jest zależna od kilku zmiennych czynników.