Zdecydowana większość kobiet regularnie miesiączkuje, co jest przejawem właściwego zachowywania się organizmu i gospodarki hormonalnej. Jednocześnie miesiączka, dla wielu kobiet jest trudnym okresem w ciągu miesiąca. Trudność polega nie tylko na pewnym dyskomforcie związanym z zachowaniem odpowiedniej higieny, ale również na bolesnym przebiegu miesiączki.

Łagodzenie bolesnych miesiączek

sposoby na bolesne miesiączkiGłównym objawem, który może oddziaływać na funkcjonowanie kobiety, która jest w trakcie miesiączki, jest ból, który uniemożliwia normalne działanie. Jeśli chodzi o sposoby na bolesne miesiączki, jest ich oczywiście całkiem sporo. Najpopularniejszym sposobem jest sięgnięcie po środki przeciwbólowe, które pomagają złagodzić skurcze powodujące bolesność. Coraz częściej jednak poszukujemy również metod alternatywnych, które pozwolą nam poradzić sobie z bólem bez konieczności sięgania po farmaceutyki. Kiedy chcemy sprawdzić działanie domowych metod, na pewno warto sięgnąć po zioła, które łagodzą ból poprzez działanie rozkurczowe. Wśród ziół tego typu na pewno należy wyróżnić miętę, melisę i rumianek. Ich działanie i nasze potrzeby warto skonsultować w dobrym sklepie zielarskim, gdzie możemy nabyć poszczególne zioła do zaparzania, ale również ich złożone mieszanki. Naturalnym sposobem na radzenie sobie z bolesnymi miesiączkami jest również podjęcie odpowiednich aktywności fizycznych. Bardzo często wystarczy krótki spacer, by rozluźnić mięśnie sprawiające problem – pomocne będzie tutaj odpowiednie oddychanie.

Kiedy wiemy, że zbliża się nam miesiączka, a także podczas jej trwania, warto wystrzegać się pewnych produktów żywieniowych, a niektórych spożywać większe ilości. W tej drugiej kategorii na pewno znajdą się wszelkie przetwory mleczne, które ograniczają napięcie mięśni i poprawiają nasz nastrój.