Mojej koleżanki syn gdy się urodził miał wiele problemów zdrowotnych. W sumie przez wiele lat koleżanka walczyła o to żeby miał jak najbardziej normalne życie i żeby był samodzielny. W sumie wiele schorzeń dzięki jej determinacji udało się zatrzymać lub niektóre nawet ustąpiły.

Zakup nowego aktywnego wózka

wózek inwalidzki aktywnyJednak syn jej nie mógł i tak mimo wszystko chodzić. W sumie on radził sobie z tym całkiem dobrze. Zresztą pomimo swojej niepełnosprawności ruchowej był bardzo pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem. A w szkole radził sobie bardzo dobrze. Na początku miał jednak wózek, który nie był dla niego odpowiedni. Po prostu wózkiem tym było mu bardzo ciężko się poruszać. Koleżanka powiedziała mi, że on bardzo chciałby dostać taki aktywny wózek, który jest bardzo lekki i komfort poruszania się nim jest zupełnie inny. Mógłby dzięki niemu radzić też sobie sam w wielu sytuacjach. I w sumie chyba dla wszystkich byłoby to lepsze. Od dłuższego czasu koleżanka odkładała pieniądze na taki sprzęt dla syna. W końcu z okazji jego urodzin udało jej się zebrać odpowiednią kwotę. I w sumie wózek inwalidzki aktywny był wtedy już dla niej dostępny. Dlatego też zamówiła taki jaki podobał się najbardziej jej synowi. Wybrała zresztą sklep internetowy do tego bo był tam większy ich wybór i były one w bardziej atrakcyjnych cenach niż te ze sklepów stacjonarnych. Po tym zamówieniu nie mogła odczekać się kiedy wózek przyjdzie. Na szczęście stało się to bardzo szybko.

Wózek jaki przyszedł był wspaniały. Zupełnie inny od tego starego i dużo lżejszy a także bardziej zwrotny. W dzień urodzin wózek został wręczony. Jej syn był tak szczęśliwy jak nigdy wcześniej. Od razu się na niego przesiadł i wypróbował jak się na nim jeździ. Powiedział, że komfort jest nieporównywalnie wyższy.