Mój mąż po rozwodzie zostawił mi swoje duże mieszkanie. Sama w nim mieszkałam, ale sobie radziła. W mieszkaniu było pięć pokoi z czego jeden bardzo duży. Czynsz na szczęście nie kosztował zbyt dużo i bez problemu byłam w stanie opłacić wszystkie rachunki.

Wynajęcie dwuosobowego pokoju studentkom

pokoje 2 osobowe PowidzMieszkanie posiadałam na osiedlu, gdzie była uczelnia. Było tam dużo studentów, którzy poszukiwali pokoju do wynajęcia. Dlatego też wpadłam na pomysł, żeby wynajmować pokój studentom. W okolicy byli ludzie, którzy wynajmowali właśnie studentom pokoje 2 osobowe Powidz słynął z dobrej uczelni i cały czas było tam dużo młodzieży. Pokój postanowiłam przystosować, by nadawał się do zamieszkania przez dwie osoby. Nie wiedziałam w jakiej cenie go wynająć. Zapytałam więc sąsiadkę, która pokój studentowi wynajmowała od trzech lat. Podpowiedziała mi ile żądać za wynajęcie i tak zrobiłam. Na moją ofertę odpowiedziały dwie młode dziewczyny, które dopiero zaczynały studia. Zaprosiłam je do mieszkania, żeby mogły obejrzeć pokój przed podjęciem decyzji. Bardzo im się spodobał i od razu chciały podpisać umowę najmu. Pobrałam od nich kaucję, bo musiałam się zabezpieczyć. Tak właśnie poleciła mi zrobić sąsiadka. Dziewczyny wynajmowały dwuosobowy pokój w moim mieszkaniu i dzięki temu miałam więcej pieniędzy. Były to grzeczne osoby, które większość czasu spędzały na nauce. Wracały do domu zawsze przed dwudziestą drugą. Dostały ode mnie też własne klucze do mieszkania.

Zdecydowanie odpowiadało mi wynajmowanie pokoju tym młodym dziewczynom. W mieszkaniu zrobiło się dużo weselej i w końcu miałam jakieś miłe towarzystwo. Potrafiłam dogadać się z młodymi ludźmi i ich rozumiałam. W przyszłym roku zamierzałam wynająć jeszcze jeden pokój jakiemuś studentowi.