Tapicerka obecnie wykorzystywana jest zarówno do produkcji mebli jak również wykorzystuje się ją w branży motoryzacyjnej. Nie trzeba dużo by doszło do zabrudzenia tapicerki. Jeśli zdarzy się taka sytuacja to nie ma konieczności wymiany mebla na nowy. Jest możliwość wyczyszczenia tapicerki i sprawienia, że będzie ona wyglądała niemalże jak nowa. 

Skuteczne czyszczenie mebli tapicerowanych 

czyszczenie tapicerki we Wrocławiu i okolicachZa najbardziej skuteczną metodę usuwania zanieczyszczeń z tapicerki uznawana jest metoda ekstrakcyjna. Sposób ten polega na wykorzystywaniu do tego zadania specjalnego odkurzacza piorącego. Dzięki niemu można rozpylić nad powierzchnią tapicerki specjalny preparat, który odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń. Jednak zanim do tego dojdzie to konieczne jest usunięcie z powierzchni tapicerki kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Skoro mowa o kwestii jaką jest efektywne czyszczenie tapicerki we Wrocławiu i okolicach można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy tym się zajmujące. Wracając do metody ekstrakcyjnej trzeba podkreślić, że w tym sposobie początkowo stosuje się tzw. pre-spray. Ten środek jest w stanie w bardzo krótkim czasie rozbijać zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni tapicerki. Kolejnym krokiem jest szorowanie tapicerki i jednoczesne wcieranie w jej powierzchni wspomnianego preparatu. Dzięki temu jest on w stanie docierać bardzo głęboko i działać na włóknach, których inną metodą nie wyczyścimy. 

Na ten moment metoda ekstrakcyjna jest uważana za najskuteczniejszy sposób usuwania zanieczyszczeń z tapicerki. Znaczna ilość firm zajmujących się czyszczeniem tapicerki oferuje właśnie wykonanie tego zabiegu metodą ekstrakcyjną. Metod na usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni tapicerki meblowej jest wiele ale jednak nie bez powodu stosuje się sposób ekstrakcyjny.