Architektura od zawsze była moją największą miłością. Od dziecka wiedziałem, ze w życiu to właśnie to będę robił, nie ważne co się stanie po drodze. Całe szczęście mi się udało, ponieważ pewnie skończyłbym jako alkoholik albo gorzej.

Architekci z pomysłem, czyli jak połączyłem ekologię z architekturą

architekciSkończyłem studia, zacząłem prace i szybko stałem się rozpoznawalny w tym wąskim środowisku. Pracowałem bowiem w jednej z najlepszych pracowni architektonicznych na świecie. Oczywiście jej siedziba nie znajdowała się w Polsce więc często nie było mnie w domu. Musiałem bowiem latać tam pozałatwiać ważne sprawy z kierownictwem i omówić następne zlecenia. Po wielu latach jednak stwierdziłem, że zaczynam mieć powoli tego dosyć i wolałbym spędzać więcej czasu z rodziną. Nie będę przecież tak latał do sześćdziesiątego roku życia. Już jednak od dawna w mojej głowie rodził się bardzo dobry pomysł na biznes. Była nim ekologiczna pracownia architektoniczna, która specjalizuje się w tego typu budynkach. Oczywiście wiedziałem, że w naszym kraju tego typu technologia nie jest jeszcze tak popularne i architekci-Opole się tym nie zajmują. Stwierdziłem jednak, że w końcu to się rozwinie, a ja będę pierwszym, który założy firmę w ty, kierunku. Oczywiście pierwsze projekty architektoniczne konsultowałem jeszcze z wieloma znajomymi z zza granicy, którzy znali się na tym temacie. Szybko jednak udało mi się ściągnąć do siebie odpowiedniego specjalistę, który pomagał mi w pracy. Był to przełomowy moment, ponieważ od tego czasy moje przedsiębiorstwo zaczęło się niezwykle szybko rozwijać.

Każdy nowy architekt, który zaczynał u mnie pracować był również specjalistą z innej branży. W ten sposób byliśmy w stanie wykonywać ekologiczne budynki z każdej kategorii. Oczywiście po naszym sukcesie inne pracownie też zaczęły się przerzucać powoli na takie projekty.