Od lat fascynuje się sztuką decoupage. Zaczęłam swoją przygodę z tą metodą już w czasach studiów. Dziś każdą wolną chwilę spędzam na zdobieniu różnego rodzaju przedmiotów od drewnianych pudełek po ozdoby na święta i przedmioty codziennego użytku.

Foremki do decoupage

decoupage formy silikonoweKażdy, kto zajmuje się rękodziełem wie, że w swoim warsztacie jedną z najważniejszych rzeczy jest dobry sprzęt. Bez odpowiednich akcesoriów trudno uzyskać pożądane efekty i często zajmuje to bardzo wiele czasu. Ważnym elementem każdego warsztatu, który zajmuje się zdobieniem i renowacjami różnego rodzaju mebli i przedmiotów są foremki z silikonu. To dzięki nim można w szybki i prosty sposób zrobić ciekawe ozdobne ornamenty do mebli, luster, ramek czy szkatułek na biżuterię. Najprościej do formy silikonowej z określonym wzorem wlać masę samoutwardzalną i po jej zastygnięciu zamocować w wybranym przez nas miejscu. W sztuce decoupage formy silikonowe mogą być wykorzystywane w bardzo pomysłowy i oryginalny sposób. Dzięki temu, że ornamenty z form są niezwykle trwałe możemy dodatkowo ozdobić je wzorami z serwetek lub zamontować na ozdobionym już wcześniej przedmiocie. Dzięki takiemu trójwymiarowemu dekorowi możemy dodatkowo wzbogacić naszą pracę i uczynić ją jeszcze bardziej oryginalną. Foremki silikonowe nie tracą swoich właściwości nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu są trwałe i z łatwością można je czyścić. Solidnie wykonane foremki to gwarancja dobrze wykonanego ornamentu lub innego elementu. Foremki doskonale nadają się również do wykonywania odlewów gipsowych.

Ja przy pomocy foremek ozdobiłam już nie jedno lustro oraz szkatułkę. Dzięki odlewom z foremek moje prace są ciekawsze i wzbudzają zainteresowanie wśród moich znajomych. Sama staram się foremek używać na wiele sposobów, gdyż są to uniwersalne przedmioty, które możemy wykorzystywać na różne sposoby.