W nowoczesnym budownictwie coraz większy nacisk kładzie się na to, żeby nowe budynki były energooszczędne. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych jak i przemysłowych, które wykonywane są według coraz bardziej zaawansowanych technologii. Musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli przestrzegać rosnących z roku na rok norm technicznych.

Czy warstwowa płyta nadaje się do termomodernizacji?

izolacyjne płyty warstwowe pirNormą techniczną nazywamy obecnie obowiązujące wymagania prawne dotyczące parametrów technicznych nowych budynków, n przykład poziomu jego energooszczędności, co jest szczególnie ważne podczas budowy domów pasywnych. Musimy liczyć się z tym, że wykorzystując płytę warstwową PIR będziemy mogli osiągnąć naprawdę wysoki poziom odporności na wszelkiego rodzaju przenikanie ciepła oraz jego straty. Taka płyta jest niezwykle wydajna, gdyż składa się w dużej mierze ze specjalnego tworzywa termo izolującego, które jest wynikiem lat pracy inżynierów. Dodatkowe warstwy blachy wokół tego materiału mają za zadanie zabezpieczać go przed warunkami atmosferycznymi. Takie płyty często wykorzystywane są do budowy nowych budynków przemysłowych. Jeżeli interesują nas izolacyjne płyty warstwowe PIR to możemy kupić je od producenta. W naszym kraju działa wiele firm, które zajmują się wytwarzaniem tego typu komponentów budowlanych. To bardzo korzystna informacja, gdyż zmniejsza to ogólny koszt całej inwestycji.

Ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając tego typu płytę jest fakt, iż jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne oraz przyjazne dla środowiska. Będziemy mogli dzięki temu niezwykle skutecznie rozwiązywać wiele różnych problemów, które się przed nami pojawią. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy decydować się na nowe inwestycje, szczególnie przemysłowe.