Wiele obecnie słyszymy o konieczności dbania o powietrze, którym oddychamy. Pierwszym, co w tym zakresie przychodzi nam do głowy jest zorganizowanie w naszej przestrzeni odpowiedniej jakości filtru, który będzie w stanie filtrować powietrze przynajmniej w naszym domowym środowisku. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów filtrów, a my często nie wiemy, który do czego służy.

Informacje dotyczące filtru HEPA

filtry hepaJednym z typów filtrów, które bez większego problemu znajdziemy w różnego typu sklepach, są filtry HEPA. Są to filtry, które najczęściej znaleźć możemy w naszych domowych odkurzaczach, ale równie często wykorzystywane są także w urządzeniach służących do wentylacji i oczyszczania powietrza. Stosowanie filtrów HEPA jest o tyle zasadne w wymienionych przypadkach, że są to filtry, które doskonale radzą sobie z mniejszymi mikroorganizmami, takimi jak: kurz, pierwotniaki, wirusy, grzyby i różnego rodzaju bakterie, ale również filtry HEPA świetnie sprawdzają się w wyłapywaniu różnych zapachów z otoczenia. Stosowanie urządzeń z filtrami HEPA jest niezwykle ważne w otoczeniu, w którym przebywają często alergicy, ponieważ filtry te są w stanie oczyścić powietrze do poziomu zapewniającego komfort życia osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie. Ze względu na możliwość wyłapywania drobinek kurzu i różnych mikroorganizmów, powietrze zostaje oczyszczone w sposób, który nie stanowi zagrożenia zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie związane z kurzem i drobnoustrojami.

Stosowanie filtrów HEPA jest niezwykle popularne w odkurzaczach ze względu na fakt, iż ich zastosowanie w urządzeniach zasysających jest niezwykle wydajne i przynosi pożądane efekty. Dodatkowo, większość z nas z funkcjonalności odkurzacza korzysta każdego dnia, więc dzięki codziennemu sprzątaniu możemy zagwarantować sobie również czystość powietrza w naszym domu.