Ostatnimi czasu coraz popularniejszy staje się program erp czyli Enterprise Resource Plannimg w polskim tłumaczeniu planowanie zasobami przedsiębiorstwa. Jest to system, który pomaga zintegrować wszystkie procesy zachodzące w firmie jak zamówienia, realizacja, kontrola magazynu, zarządzanie zasobami ludzkimi.

System b2b i wymiana danych

system b2bPonad to system odoo erp integruje firmę z księgowością co jest często uporczywe dla wielu przedsiębiorców, dzięki takiemu oprogramowaniu jest to znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. System erp znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu. Dużym zainteresowaniem cieszy się erp dla przedsiębiorstw produkcyjnych. W znacznym stopniu ułatwia on kontrolę magazynu, a także planowanie produkcji. Ponadto dodatkowo zintegrowany system b2b umożliwia sprawną wymianę danych z partnerami biznesowymi. Popularny jest również erp dla budownictwa, dzięki któremu inwestorzy mają stały dostęp do aktualnego kosztorysu i planu budowy. Dużo łatwiej również jest zlecać zadania pracownikom. Z systemem erp spotkać możemy się również w gastronomii. Mając sieć restauracji dużo łatwiej będzie nam kontrolować dostawy żywności, a także ich termin ważności w związku z tym z pewnością obniży to straty restauracji. System ten wykorzystywany jest również w bankowości oraz księgowości.

Po pierwsze stały dostęp do najświeższych informacji ma duży wpływ na przepływ danych, a co za tym idzie i wykonanie zlecenia. System erp znajduje zastosowanie z pewnością w każdym większym przedsiębiorstwie.