Z pewnością pojawienie się na świecie dziecka wywraca do góry nogami życie rodziców. Przez wiele miesięcy się przygotowują na ten moment, przez na przykład kompletowanie wyprawki dla noworodka czy urządzanie pokoju dziecka.

Jaka jest najlepsza pościel dla niemowlaka?

pościel minky dla niemowlątSklepy z artykułami dla niemowląt mają pełny asortyment wszystkich produktów, które są potrzebne dzieciom w pierwszych miesiącach życia. Są to przede wszystkim ubranka, artykuły pielęgnacyjne czy wózki i łóżeczka. Jednak równie ważna jest pościel minky dla niemowląt, która jest dostępna w wielu wariantach. Przede wszystkim taką pościel kupimy w wersji do wózka i łóżka. Różnią się one przede wszystkim rozmiarem i rodzajem poduszki. W pościeli do łóżka, poduszka jest płaska w kształcie prostokąta, natomiast w wersji do wózka ma poduszkę motylka, która idealnie podtrzymuje i stabilizuje główkę dziecka. Dużą zaletą pościeli minky jest to, iż jest dwustronna, czyli świetnie się  sprawdzi w cieplejsze i chłodniejsze dni. Z jednej strony jest bawełna, która lekko chłodzi i w znacznym stopniu chłonie wodę, a z drugiej jest zastosowany miękki polar, nieprzepuszczający powietrza. Z pewnością taka pościel jest lepsza od klasycznej bawełnianej, bo można ją stosować w różnych sytuacjach. Jeżeli maluch z niej wyrośnie, to kołderka może służyć jako miękka mata do zabawy. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiej pościeli, to pozostanie nam jedynie kwestia wyboru modelu i koloru. Przeważnie każda strona ma inny kolor i nadruki.

Zakup pościeli minky nie jest kosztowne, ponieważ najtańsze modele mogą kosztować około trzydzieści pięć złotych, a najdroższe maksymalnie sześćdziesiąt. Warto od razu zakupić dwa komplety, aby je mieć na zmianę w razie zabrudzenia i konieczności wyprania.