Każda beczka, w której znajdowało się kiedyś wino, jest nie tylko wyjątkowym drewnem, ale również takim, z którego coś później można stworzyć. Kreatywne tworzenie mebli z przedmiotów innego użytku stało się nie tylko popularne ze względu an ekologię, ale również ze względu na wysoką estetykę takich przedmiotów i ich drugie życie.

Droga beczki od winnicy, do salonu

beczka drewnianaTowarzyszy cywilizacji ludzkiej od lat. Właściwie to od wieków. Przez całe dziesięciolecia służyła jako jeden z podstawowych sposobów transportu i przechowywania. To w beczkach powstawało wino, dojrzewała whisky, czy leżakowało po warzeniu piwo. To w drewnianych, okrągłych pojemnikach zwanych beczkami kisiła się kapusta i ogórki. Jeszcze nie taka dawno można było je znaleźć w prawie każdym gospodarstwie na wsi. Wyparta z przemysłu i transportu przez metal, czy plastik. Ostała się w domowym cieple i wszędzie tam, gdzie kontakt z naturą dalej był ważny. Także gorzelnie i winnice preferują dębinę jako materiał. Beczka drewniana przebyła długą drogę od pojemnika do przechowywania, do stylowego wyposażenia wnętrz. Solidna, drewniana konstrukcja spięta metalowymi obejmami doskonale pasuje do wnętrz. W zależności od tego, czy będzie to sklep, kawiarnia, czy stylowy salon beczka oferuje różne możliwości wykończenia. Może być surowa, opalana, malowana albo z recyklingu. Taka po winie albo whisky ma swoją historię, którą przekaże wnętrzu, w którym się znajdzie.

Każdy mebel wykonany z nietuzinkowych przedmiotów jest wyjątkowo cenny i drogi. Nie tylko warto, jest mieć na uwadze, że takie meble dodają każdemu domowi wyjątkowego wystroju i charakteru, ale również są wyjątkowo oryginalne. Nikt nie ma podobnych, gdyż są stworzone z unikatowych surowców. Każdy taki mebel sprawia, że dom staje się wyjątkowy.