Kobiety bardzo nie lubią kłopotliwych, dużych podpasek oraz tamponów, które mogą powodować nadżerkę. Jednak większość pań i tak je wybiera z braku sensownej alternatywy. Czy jednak faktycznie jej nie ma? Otóż nic bardziej mylnego – oczywiście, że takowa istnieje !

Czy warto zaopatrzyć się w kubeczki menstruacyjne?

menstruacyjny kubeczekObfite miesiączki to sprawa z reguły bolesna oraz wymagająca szczególnego dbania o higienę. Podpaski oraz tampony, są w stanie przyjąć tylko określoną ilość płynu. Jednak w przypadku menstruacyjnych kubeczków, sprawa ma się nieco inaczej. Są one w stanie przyjąć tyle krwi ile zbiera się przez cały dzień, przy zaledwie dwóch wymianach. Jednak oczywiście zaleca się jego opróżnianie przy każdej wizycie w toalecie – ze względów higienicznych. Menstruacyjny kubeczek jest wykonany z silikonu lub lateksu i ma formę niewielkiego dzwoneczka, z wyraźnie zaznaczoną końcówką, która służy do jego wyjmowania, analogicznie do sznurka w tamponie. Kubeczki nie wchłaniają krwi, lecz ją magazynują, przez co nie mamy wrażenia kłopotliwego wyciekania. Jego zaletą jest możliwość wielokrotnego stosowania, a właściwości hipoalergiczne przeciwdziałają wszelkim niepożądanym efektom. Kubeczki menstruacyjne nie są nowością, jak wielu sądzi. Zostały zaprojektowane i wykonane już prawie sto lat temu, jednak zostały wyparte przez tradycyjne środki higieniczne, ze względu na tworzywo z jakich były robione. Dzisiejsze, w stu procentach bezpieczne, materiały jak wspomniane wcześniej silikon i lateks, pozwoliły reaktywować ten produkt. 

Kubeczek menstruacyjny jest bardzo prosty w użyciu, a jego aplikacja nie jest bardziej kłopotliwa niż aplikacja tamponu. Jego noszenie nie powoduje dyskomfortu, ani rozpierania. To środek dla kobiet, które cenią sobie nowości i ekologiczny styl życia.