Nitonakrętka wykonana jest ze stali węglowej, ocynkowanej powierzchniowo, która może być odporna na rdzę, co jest lepsze niż nitonakrętka aluminiowa. W trudnych warunkach, takich jak wysoka temperatura i wysoka wilgotność, nit z łbem płaskim ma wysoką odporność na utlenianie i korozję, nie jest łatwo odkształcany i może zapewnić długotrwałe użytkowanie.

Dlaczego ludzie chętniej kupują stalowe nitonakrętki?

nitonakrętki staloweNitonakrętka ma dobrą wydajność mocowania, co pomaga mocno ją włożyć i zamocować obrabiany przedmiot. Takie nitonakrętki stalowe mają dobre tarcie, więc obrabiany przedmiot jest stabilnie zamontowany. Narzędzie to ma szeroki zakres zastosowań. Ocynkowane nakrętki są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w samochodach, dekoracjach, blachach, drewnie, a także wyrobach ręcznie robionych, meblach, innych produktach przemysłowych i urządzeniach elektrycznych. Kupując nitonakrętki ze stali warto zaopatrzyć się w całe opakowanie. Zestaw z reguły zawiera sto pięćdziesiąt sztuk o różnych wymiarach. Dzięki dołączonemu pojemnikowi do przechowywania, nitonakrętki są łatwiejsze do przechowywania, trudniejsze do zgubienia i łatwiejsze do znalezienia, gdy ich potrzebujemy. Można je dzięki temu posortować według kategorii. Nitonakrętki to łączniki używane do tworzenia wyjątkowo trwałych gwintów do nietrwałych połączeń na drobnych elementach obrabianych, które są dostępne tylko z jednej określonej strony.

W przypadku przekrojów zamkniętych i elementów z dostępem z jednej strony wkręcanie nitonakrętek jest często jedynym sposobem na utworzenie gwintu w cienkich lub miękkich elementach. Korzyści wynikające ze stosowania nitonakrętki stalowej to prosty i szybki montaż, wysokiej jakości osadzanie gwintu w delikatnych i miękkich materiałach. Brak wpływu termicznego na elementy i zapobieganie korozji. Również liczy się koszt. Nitonakrętki to tanie części metalowe.