Ogólnie mówiąc, osmoza to proces, w którym cząsteczki rozpuszczalnika przemieszczają się przez membranę w kierunku obszaru o wyższym stężeniu substancji rozpuszczonej, wyrównując w ten sposób stężenie. Do zbiornika dodaje się syrop, aby stworzyć roztwór hipertoniczny. Następnie roztwór przechodzi przez membranę, aby usunąć zanieczyszczenia.

Odwrócona osmoza jest wykorzystywana do filtrowania wody

filtr osmozy do wodyJak wiadomo, filtry do wody z odwróconą osmozą są przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń z wody. Filtry te mają siedem etapów, których intensywność wzrasta w miarę przechodzenia przez proces filtracji. Pozwalają również dostosować etapy filtrowania wody do własnych potrzeb. Odwrócona osmoza to skuteczny sposób na usunięcie zanieczyszczeń, które skażą naszą wodę, ale niektóre z tych etapów mogą nie być konieczne dla naszych potrzeb. Osmotyczne filtry do wody wykorzystują proces zwany osmozą do przodu do filtrowania zanieczyszczonej wody. Filtry te usuwają z wody sól, muł i inne zanieczyszczenia, wykorzystując reakcję chemiczną zwaną adsorpcją. Woda filtrowana przez ten filtr osmozy do wody jest oczyszczana do wyższej czystości niż woda butelkowana. Ponieważ są wykonane z materiałów porowatych, węgiel aktywny ma niewiarygodnie dużą powierzchnię. Pojedynczy gram węgla aktywnego ma powierzchnię ponad 32 000 stóp kwadratowych, dzięki czemu materiał ten jest w stanie wychwytywać i przyciągać zanieczyszczenia. 

Wszystkie filtry do wody odwróconej osmozy działają poprzez filtrowanie wody przez szereg etapów. Każdy etap ma specjalne zadanie do wykonania i możemy dostosować proces do swoich konkretnych potrzeb. Ogólnie rzecz biorąc, system odwróconej osmozy usuwa szkodliwe cząsteczki, chemikalia i arsen. Usunięcie tych zanieczyszczeń może znacząco wpłynąć na nasze zdrowie.