Jak ochronić nasz majątek przed egzekucją?

W świetle polskiego prawa istnieje szereg mechanizmów, które pozwalają nam na to, żeby ściągnąć z naszych dłużników odpowiednią sumę, nawet wtedy, gdy pozbędą się oni swojego majątku. W takich sytuacjach tylko dobra kancelaria prawna będzie w stanie skutecznie ochronić cały posiadany przez nas majątek, podejmując kroki prawne związane z odpowiednimi działaniami.

Sposoby ochrony majątku przed skuteczną egzekucją

ochrona majątkuJedną z najskuteczniejszych, a być może nawet jedyną skuteczną metodą ochrony majątku, może być dla nas nie posiadanie go w ogóle. Dlatego mając nasz majątek, jeżeli czujemy, że podejmujemy duże ryzyko, powinniśmy go jak najszybciej sprzedać. Tylko taka forma może sprawić, że transakcja nie zostanie cofnięta. W takiej sytuacji może okazać się, że będziemy w stanie sprzedać nasze mieszkanie, a posiadane pieniądze będą stanowiły zabezpieczenie na wypadek, gdyby nasze inwestycje okazały się błędne i źle przemyślane. Dzięki takim krokom komornik nie będzie w stanie zająć naszego mieszkania, które nadal może pozostawać w rękach naszych bliskich lub przyjaciół. Skuteczna ochrona majątku to bardzo skomplikowane zadanie. Szczególnie wtedy, gdy jako dłużnik odpowiadamy całością swojego majątku, a także majątkiem naszego współmałżonka, co jest dla nas kwestią wyjątkowo istotną. Trzeba liczyć się z tym, że będziemy mogli sukcesywnie powiększać pulę posiadanej przez nas gotówki.

Odpowiednie inwestycje czasem szybko zmieniają się w bardzo duże straty. Osoby, które podejmują duże ryzyko, powinny zdawać sobie sprawę z tego, jak dzielić firmę na spółki oraz kontrolować tylko niezbędne minimum aktywów, aby nie stracić ich wszystkich. W wielu przypadkach komornik jest w stanie na drodze sądowej unieważnić darowiznę dla naszej rodziny.