Lakiery hybrydowe nadal zyskują coraz większą popularność. Dzięki temu można je zakupić nie tylko w specjalistycznych sklepach, czy hurtowniach kosmetycznych, ale także w sieciowych sklepach drogeryjnych oraz w internecie. Lakiery można kupić już za parę złotych, czy jednak wszystkie produkty są warte zakupu?

Trwały i lśniący lakier hybrydowy

black pearlW zdobieniu paznokci metodą hybrydową najważniejsza jest trwałość. To właśnie odróżnia hybrydę (trwałą nawet przez dwa tygodnie), od tradycyjnych lakierów (które już następnego dnia mogą odpryskiwać). Z tego względu warto jest poczytać na temat trwałości konkretnego lakieru. Mimo utwardzania go pod lampą UV jeśli formuła nie będzie odpowiednia to lakier będzie szybko pękał. Kolejna ważna kwestia to poziom krycia lakieru. Nawet delikatne kolory muszą być mocno napigmentowane, ponieważ lakier hybrydowy nakładamy nie więcej, niż dwa razy na paznokieć. Jeśli krycie będzie słabe, bo spod lakieru może prześwitywać kolor paznokcia, a efekt będzie daleki od ideału. Doskonały lakier będzie miał odpowiednią, dosyć gęstą konsystencję. Dzięki temu nie będzie pływał na skórki i będzie się dobrze poziomował. To zapewni równomierną, gładką powierzchnię lakieru, bez smug. Ostatnimi czasy klientki zwracają uwagę nie tylko na to, czy lakier jest trwały i ma ładny kolor, ale także na to, czy jego stosowanie jest bezpieczne dla organizmu. W sprzedaży dostępne są lakiery 3-free, 5-free, czy nawet 8-free oferowane przez markę black pearl. Liczba dotyczy ilu szkodliwych składników dany lakier nie zawiera. Najlepsze są zatem lakiery 8-free, bez toluenu, formaldehydu, DBP, kamfory, parabenów, siarczanów,TOHP, żywicy formaldehydowej.

Podsumowując, najlepszy lakier hybrydowy to taki, który będzie bardzo trwały, dobrze napigmentowany, o gęstej, dobrze poziomującej się konsystencji, jak również bezpieczny dla zdrowia.