Dla każdego, kto zajmuje się jeździectwem konnym, zarówno profesjonalnie jak i amatorsko, ważne jest odpowiednie wyposażenie. Dotyczy to nie tylko konia, lecz także nas – aby bezpiecznie przemierzać świat w siodle, należy zakupić ubrania i akcesoria, jakie zapewnią nam bezpieczeństwo i wygodę jazdy. 

Kask dla jeźdźców 

kaski jeździeckiePodstawowym elementem wyposażenia każdego jeźdźca jest kask. Chroni on głowę przed uszkodzeniem, na wypadek upadku, który przy ujeżdżaniu koni zdarza się naprawdę często. Wiedzą o tym wszyscy ci, których hobby dotyczy koni. Nowoczesne kaski dbają o głowę użytkowników: są przede wszystkim bardzo wygodne, nie uciskają, a odpowiednio dobrany rozmiar i materiał pozwala cieszyć się każdą jazdą, bez nieprzyjemnego uczucia, którego doświadczali jeźdźcy jeszcze nie tak całkiem dawno temu. Kaski jeździeckie posiadają system wentylacji, dlatego można z nich korzystać przez długi czas. Posiadają wytrzymały i wygodny pasek podbródkowy, który nie wżyna się w skórę. Są także bardzo wytrzymałe, w przypadku upadku nie rozbijają się i amortyzują uderzenie. Dlatego też chętniej sięga się po kaski, które swoją wielofunkcyjnością pozwalają jeźdźcy czerpać jak najwięcej przyjemności z przejażdżek. Inne kaski produkuje się dla dzieci, inne dla dorosłych: głównie różnią się one rozmiarem, jednak często także wyglądem. Kaski należy pielęgnować specjalnymi preparatami, które zakupić można w większości sklepów jeździeckich. W takich sklepach dostaniemy także wszelkie inne akcesoria potrzebne nam do jazdy konnej.

Kask pełni bardzo ważną rolę w hobby, jakim jest jeździectwo. Każdy powinien zakładać kask, gdy przymierza się do jazdy konnej. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że zwierzę zrzuci nas z siodła lub samodzielnie z niego spadniemy – może to skutkować urazami, jednak z kaskiem jesteśmy o wiele bezpieczniejsi.