Pomadka jest to jeden z takich kosmetyków do makijażu, który w swojej kosmetyczce ma większość kobiet. Przykładowo, nie ma nic bardziej kobiecego jeżeli chodzi o makijaż niż czerwona szminka. Tak, jak ze wszystkimi kosmetykami również i w dziedzinie szminek panują pewne trendy.

Kobiety chętnie kupują pomadki w płynie

chętnie kupowane pomadki do ustRynek kosmetyczny rozwija się z roku na rok. W sklepach pojawia się coraz więcej produktów o ciekawych formułach, co wpływ też na zwiększoną sprzedaż. Nie ma co ukrywać, że na chętnie kupowane pomadki do ust całkiem duży wpływ mają influencerki czyli vlogerki oraz blogerki, które na swoich kanałach albo blogach opowiadają bardzo często o różnych kosmetykach. Część z takich materiałów to oczywiście materiały sponsorowane ale to już temat na osobny artykuł. Pomadki, które najczęściej można było zobaczyć na ustach kobiet w 2017 roku to zdecydowanie pomadki matowe. Ale nie takie zwykłe pomadki matowe, bo największym hitem były pomadki w płynie. Choć w konsystencji są one płynne to w ciągu kilku minut (w zależności od formuły) zastygają przez co są one tak bardzo trwałe. W drugiej połowie roku na rynku zaczęły pojawiać się pomadki w płynie ale o wykończeniu zupełnie przeciwnym matowemu. Mianowicie, popularne stały się pomadki o metalicznym wykończeniu i takie, które bardzo błyszczą. Nawet takie, które mają w sobie małe drobinki brokatu. Takie pomadki wyglądają na ustach bardzo ciekawie.

Pomadki dostępne są na rynku w najróżniejszych kolorach oraz wykończeniach. Dzięki temu jest to tak bardzo uniwersalny kosmetyk, ponieważ do dowolnego makijażu znajdzie się odpowiednia i pasująca do niego pomadka. Choć wśród pomadek co jakiś czas zmieniają się trendy nie oznacza to, że zawsze musimy za nimi podążać. Najważniejsze jest to by to, co nosimy na ustach podobało się nam i żebyśmy czuli się komfortowo.