Drukowanie 3D określane również jako dodatek do produkcji cieszy się znacznym zainteresowaniem we wszystkich obszarach naszego społeczeństwa. To dlatego, że widzimy w tym daleko idące konsekwencje, które pomogą nam zmienić sposób prowadzenia wielu rzeczy.

Wydruki 3D – możliwe zastosowania

wydruki 3dLiczymy oczywiście na sposób bardziej wydajny i ekonomiczny. Proces ten obejmuje wytwarzanie trójwymiarowego ciężkiego przedmiotu o dowolnym kształcie na podstawie modelu cyfrowego. W przeciwieństwie do tworzenia przedmiotów z formy, gdzie najpierw trzeba utworzyć kształt w matrycy lub uformować kształt z ciałem stałym, drukowanie 3D stosuje proces dodatków, gdzie kolejne warstwy materiału są umieszczone na sobie tak, aby utworzyć kształt. Tak długo, jak można stworzyć model cyfrowy za pomocą jednego z dostępnych i obsługiwanych przez tych drukarek oprogramowań, tak długo powinieneś być w stanie go wydrukować. Poświęć chwilę, pomyśl o tym, jak silne i znaczące są wydruki 3d. Czy można sobie wyobrazić, jak to będzie stosowane w inżynierii, systemach informacji geograficznej, przemyśle stomatologicznym i medycznym, branży samochodowych, albo jak odnajdzie się w tym edukacja, budownictwo, architektura, branża odzieżowa i wiele innych dziedzin? Druk 3D jest to naprawdę rewolucyjna technologia. To przyniesie kres tradycyjnych fabryk, jakie znamy. Ciekawostką jest to, że proces ten może wykorzystać tylko o materiał z tworzywa sztucznego i stali. Można zauważyć wyścig producentów, twórców lub nawet inwestorów, aby mieć w tym zadaniu prawdziwy wpływ na rozwój tej technologii. Różne duże firmy już zaczęły tworzyć aplikacje mające to na celu. Inwestorzy na Wall Street już zaczęli wrzucać miliony dolarów w tą branżę.

Kiedy myślę o tej technologii pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy jest maszyna do szycia, która nie znajduje się w zbyt wielu domach, ale nadal jest wykorzystywane w przemyśle, tworząc nasze ubrania. Teraz wyobraź sobie, że komputer teraz jest w stanie wyprodukować prawie wszystko, co można sobie wyobrazić.