Kuchnia i łazienka są specyficznymi pomieszczeniami w naszych domach i mieszkaniach. Po pierwsze, zazwyczaj są one mniejsze, niż sypialnie i pokój dzienny. Po drugie, panuje w nich inny ,,klimat” niż w pozostałych częściach domu. Jest on bardziej wilgotny i ciepły, ze względu na gotowanie i spuszczanie gorącej wody, jest także narażony na zachlapania i zalania.

Modnę są tynki dekoracyjne w Krakowie

tynki dekoracyjneW związku z tym używane materiały wykończeniowe w tych pomieszczeniach muszą być inne, niż w pozostałych częściach domu. Ostatni hitem sezonu jest tam kamień naturalny. Kamień jest odporny na wszelkie warunki, czyli na wysokie i niskie temperatury, na wodę i suchość, na uderzenia i na czyszczenie. Zatem idealnie nadaje się do kuchni i łazienki. Możemy wybrać kamień w kolorze naturalnym i neutralnym, czyli białym, brązowym, czy szarym, lub tez możemy kupić kamień dekoracyjny, dostępny w wielu odcieniach. Podobnie tynki dekoracyjne w Krakowie będzie łatwo nabyć. Najczęściej ozdabiana takim kamieniem jest jedna ściana, bo inaczej moglibyśmy czuć się przytłoczeni kamieniem w pomieszczeniu. Najlepiej jest wybierać jaśniejsze odcienie, przez co pokój wydaje się być większy i nie jest taki ,,smutny”, jak gdybyśmy użyli ciemnego kamienia. Kamień nadaje się do obkładania wanny, umywalki, czy to wyłożenia nim obszary między szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni, który jest najbardziej narażony na zabrudzenia i zachlapania.

Kamień dekoracyjny dobierzmy tak, by pasował on do zabudowy kuchennej i łazienkowej. Jeśli nie lubimy kamienia, to także modne stały się tynki dekoracyjne z Krakowa, które stosuje się również w tych pomieszczeniach. Jednak w kuchni nie będą one tak widoczne i mogą się nie sprawdzić, tak dobrze jak w łazience.