Od kilku tygodni informowaliśmy o problemach z jakimi boryka się jeden z popularniejszych ośrodków państwowej opieki medycznej z Łodzi. Jak udało nam się dowiedzieć problemy były z wynajmowanym lokalem w którym się on znajdował oraz z przedłużeniem umowy większości z współpracujących z ośrodkiem lekarzy.

Kardiolog w Łodzi został zamknięty

Kardiolog w Łodzi

Większości z nich w jednym czasie skończyć miały się umowy i lekarze nie zdecydowali się na podpisanie nowych przedstawionych im umów. Ta sytuacja doprowadziła do podjęcia decyzji o zamknięciu ośrodka. Pacjenci korzystający z jego usług nie kryją rozczarowania: ,,Przez wiele lat korzystałem z pomocy lekarzy z tego ośrodka, nie tylko im ufałem ale także miałem tu sprawdzonego chociażby kardiolog w Łodzi. Tak nagła zmiana lekarza w moim przypadku na pewno nie będzie łatwa.” – przyznaje jeden z dotychczasowych pacjentów. ,,Bardzo jestem rozczarowana tym, że lekarze nie dogadali się w ośrodkiem i doprowadzili do jego zamknięcia. Przez wiele lat korzystałam z ich pomocy, kiedyś leczyłam się u endokrynologa, teraz chodziłam do tutejszej szkoły rodzenia. Nie sądziłam, że w ósmym miesiącu ciąży będę zmuszona szukać nowej szkoły rodzenia.” – przyznaje dwudziesto siedmio letnia przyszła mama. Niestety nie udało się znaleźć nowych lekarzy i tym samym uratować ośrodka.

Póki co żaden z lekarzy nie przekazał też informacji i tym czy będzie przyjmował w którymś z łódzkich ośrodków czy też może prowadził będzie wyłącznie prywatną praktykę lekarską.