W wyborze optymalnych produktów dla noworodka, mają największe problemy rodzice oczekujący na swoje pierwsze dziecko. Nie mają jeszcze doświadczenia, więc zdają się na opinie innych przy wyborze pościeli, kocyków, smoczków, czy mebelków. 

Zastosowanie kocyka bambusowego

kocyk bambusowyWyprawkę dla dziecka trzeba mieć gotową już w momencie jego narodzin, ponieważ wiele produktów będzie potrzebne już od chwili narodzenia. Na pewno się przydadzą ubranka, czapeczki, czy smoczki, ale również pieluszki tetrowe i kocyki. Ubieranie i okrywanie dziecka jest bardzo ważne szczególnie w pierwszych miesiącach jego życia, gdyż maluchy nie mają jeszcze unormowanej ciepłoty ciała. Wybierając produkty, które będą miały bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, koniecznie trzeba szukać bezpiecznych tkanin, ponieważ skóra maluszka jest bardzo wrażliwa. Kocyk bambusowy jest świetnym rozwiązaniem na każdą porę roku, gdyż w lecie chłodzi, a zimą grzeje. Jest dostępny w kilku grubościach i zawsze jest wykonany z wysokiej jakości bambusa. Wiele badań naukowych dowodzi, że bambus posiada naturalną ochronę przeciwsłoneczną w postaci filtrów, dzięki czemu możemy kocykiem przykrywać dziecko w słoneczne dni bez obawy o szkodliwe promieniowanie słoneczne. Ponadto włókna bambusowe znacznie lepiej chłoną wodę niż bawełna i pozwalają skórze oddychać. Kocyk z bambusa jest bardzo przyjemny w dotyku i nawet po wielu praniach zachowuje swój oryginalny kształt. Możemy go stosować w domu jako alternatywa kołderki, albo jako kocyk na spacerze.

Nasze dziecko będzie mogło w pełni korzystać ze wszystkich tych właściwości, pod warunkiem, że kupimy oryginalny kocyk z włókien bambusowych. Takie modele posiadają odpowiednie oznakowanie i mają konieczne certyfikaty potwierdzające ich jakość.