Wśród wielu materiałów, z których szyte są dziecięce kocyki, znajduje się również materiał, który cieszy się już pięćdziesięcioletnią tradycją zachwycania dzieci i rodziców. Mowa oczywiście o materiale Minky, który przez rodziców dzieci na całym świecie jest doceniany nie tylko za właściwości dotyczące ciepła, ale również jego wytrzymałości.

Wytrzymałość materiału Minky

kocyk minky dla dzieciMateriał Minky cechuje się właściwością, która niezmiennie decyduje o jego popularności. Chodzi oczywiście o wytrzymałość, która sprawia, że każdy kocyk Minky dla dzieci, nawet po kilku praniach wciąż wygląda tak samo, jak w dniu zakupu. Pranie nie jest w stanie pozbawić tego typu kocyka jego naturalnej miękkości i przytulności, które sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po ten kocyk i wykorzystują w wielu podejmowanych przez nich codziennych aktywnościach. Kocyki z materiału Minky charakteryzują się dobrymi właściwościami oddychającymi, dzięki czemu nie musimy martwić się, że nasze dziecko, okrywając się kocykiem tego typu, spoci się lub przegrzeje. Nie bez znaczenia jest również niepowtarzalne wykończenie kocyka Minky, które charakteryzuje się okrągłymi wypustkami, mającymi często uspokajający wpływ na dziecko, co wspomaga etap zasypiania malucha. Kocyki Minky zazwyczaj szyte są dwustronnie, gdzie jedną stronę stanowi materiał Minky, drugą zaś najlepsza gatunkowo bawełna. Często środek, tak wykonanego kocyka jest dodatkowo wypełniany, a kocyk może wtedy pełnić również funkcję kołderki.

Kocyki wykonywane z materiału Minky, jeśli tylko wykonane zostały z oryginalnego materiału, mogą z pełnym powodzeniem posłużyć nam przez kilka lat, bez zmiany struktury lub koloru. Z tego też względu zakup kocyka Minky dla dzieci można uznać za doskonałą inwestycję na lata.