Od urodzenia do około dziewiątego miesiąca życia, dzieci większość swojego czasu spędzają w łóżeczku. Przez pierwsze miesiące tylko leżą, potem siadają, aż w końcu zaczynają stawać i chodzić. Aby mogły być bezpieczne, muszą mieć odpowiednie łóżeczko.

Modele łóżeczek dziecięcych

łóżeczka dziecięceWielu rodziców się zastanawia jakie łóżeczko kupić dziecku, ponieważ co jakiś czas trzeba je zmieniać na większy model. Pierwsze łóżeczka dziecięce powinny mieć specjalne zabezpieczenia w postaci pionowych szczebelków chroniących malca przed wypadnięciem w trakcie snu. Dzieci dość intensywnie się wiercą, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że by się z niego sturlały gdyby nie było szczebelków. Kolejne łóżeczko może być nieco większe, już bez zabezpieczeń w postaci szczebli, ale powinno mieć podwyższone brzegi. Jedynie w miejscu gdzie dziecko będzie samodzielnie do niego wchodziło może nie być ramy. W sprzedaży spotkamy nawet łóżeczka, które rosną razem z dzieckiem, ponieważ mają funkcję regulacji długości. Jeżeli mamy dwójkę dzieci i oboje dzielą jeden pokój, to chcąc zaoszczędzić sporo miejsca na zabawę, można kupić łóżko piętrowe, ale ono się nadaje dla starszych, przynajmniej sześcioletnich dzieci, które będą mogły samodzielnie po drabince wejść na górne łóżko. Kiedy dzieci idą do szkoły, to najczęściej mogą już spać na zwykłych łóżkach, które posłużą im już przez dobrych parę lat. Najlepsze są łóżka wykonane z drewna, gdyż są bezpieczne i trwałe, co jest bardzo ważne przy małych dzieciach.

Mebelki dziecięce są tak krótko używane przez dzieci, że z powodzeniem można kupować używane modele, jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. W przypadku łóżka, trzeba jedynie kupić nowy materac, a drewniane łóżko trzeba jedynie porządnie wyczyścić, aby móc z niego korzystać.