Wystawianie faktur jest niemal nieodłącznym elementem czynnie działającej firmy. Jeśli wystawianie faktury zdarza nam się rzadko, to warto wykorzystać do tego usługi księgowości, jednak jeśli obchodzimy się z fakturami na co dzień, wówczas warto mieć pod ręką komputer z oprogramowaniem, dzięki któremu natychmiastowo wystawimy fakturę. 

Najlepszy program do fakturowania

prosty program do fakturW sieci znajdziemy wiele programów do fakturowania, które są darmowe, ale z reguły mają one ograniczone możliwości. Warto zainwestować w program, który będzie spełniał wszystkie wymogi, który będzie zapamiętywał bazę dotychczasowych klientów i maksymalnie usprawni naszą pracę. Prosty program do faktur to taki, który ma uproszczony interfejs oraz podpowiedzi w zakresie prawidłowego wypełniania danych. Ta druga cecha jest niezwykle ważna zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, dla których fakturowanie jest jeszcze czarną magią. Należy też wybrać program, który posiada możliwość wprowadzania zmian w zakresie opodatkowania, bowiem darmowe wersje bardzo często pozwalają wykorzystać tylko jeden rodzaj podatku, natomiast płatne odpowiedniki umożliwiają samodzielne ustalanie stawek VAT. Jeśli już decydujemy się zapłacić za program, to warto wybrać taki, który ma wsparcie techniczne – w razie jakichkolwiek problemów bądź wątpliwości będziemy mogli skorzystać z infolinii, na której zostaniemy odpowiednio pokierowani.

Wystawianie faktur VAT przy pomocy odpowiedniego oprogramowania komputerowego może być dziecinnie proste i szybkie w obsłudze, pod warunkiem, że dostosujemy program do potrzeb naszej działalności. Odpowiednie wsparcie techniczne, prosty interfejs i auto-uzupełnianie to kolejne właściwości, które sprawią, że faktury będą wystawiały się niemal samoistnie.