Niewątpliwie, jeśli chodzi o kwestię nagrywania różnego rodzaju filmów, użyteczność dronów bardzo wiele zmieniła w tym zakresie. Drony dały realizatorom filmów zdecydowanie więcej możliwości – bez względu na to, czy chodzi o filmy promocyjne, filmy pamiątkowe, czy też filmy pełnometrażowe, które realizowane są przez całą ekipę filmową.

Zastosowanie filmowania z powietrza

filmowanie z powietrzaJeśli chodzi o filmowanie z powietrza, które realizowane jest przy wykorzystaniu najwyższej jakości dronów wyposażonych w kamery charakteryzujące się wysoką rozdzielczością obrazu, niewątpliwie najczęściej stosowane jest ono w przypadku filmów promocyjnych. Filmowanie z powietrza pojawia się, co oczywiste, w filmach promujących dane lokalizacje, ale nie jest to jedyne zastosowanie tego typu filmowania. Bardzo często pojawia się ono przy promowaniu różnego typu lokalnych i ogólnopolskich wydarzeń, ponieważ pozwala na osiągnięcie filmowego efektu „od ogółu do szczegółu”, co stanowi bardzo ciekawe, a jednocześnie efektowne wprowadzenie do filmików promujących. Filmowanie z powietrza dość często swoje zastosowanie znajduje także w filmach weselnych realizowanych przez zawodowych kamerzystów, którzy chcą, by pamiątka, którą otrzymają Państwo Młodzi, była możliwie najpełniejsza i dawała niepowtarzalny i wcześniej niewidziany, obraz najważniejszego dla nich dnia. Oczywiście nie jest to jedyna okoliczność, przy której sprawdza się filmowanie przy pomocy drona.

Aby filmowanie przy pomocy drona miało sens, powinno być ono wykonywane przy wykorzystaniu kamery charakteryzującej się wysokiej jakości obrazem, a także powinno być ono realizowane przez wprawnego operatora drona. Wszystko po to, by nagrany materiał był płynny i zachował możliwie jak najwięcej naturalności przedstawianego obszaru.