Jest wiele firm, które zajmują się organizacją zawodów sportowych. Warto jednak skorzystać z usług takiej firmy, która ma w swojej ofercie nie tylko profesjonalne mierzenie czasu, ale też wiele usług dodatkowych. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda sam formularz zgłoszeniowy.

Telebim LED znajdujący się na mecie

pomiary czasuW większości przypadków możliwe jest stworzenie tabel na podstawie formularza. W ten sposób powstają tabele z zawodnikami, którzy się zgłosili i zapłacili, którzy się zgłosili, ale jeszcze nie zapłacili i nie tylko. Można też dzielić tabelę na zawodników z konkretnych miejscowości. Organizowane są nie tylko zawody biegowe, ale też coraz częściej pojawiają się w Polsce imprezy z zakresu nordic walking. Tu również potrzeba firmy, która wykonuje profesjonalne pomiary czasu, ponieważ zawodnicy chcą obserwować swój progres i wiedzieć, którzy dokładnie byli na mecie. Jeśli zawodnik już kiedyś zapisywał się na podstawie formularza w konkretnej firmie, to za drugim razem już nie musi wpisywać wszystkich danych ponownie. Wystarczy skorzystać z loginu i hasła, by zapisać się na kolejne zawody bez zbędnego uzupełniania danych. Organizatorzy mają na swoich stronach internetowych do zgłaszania się na imprezy sportowe naprawdę wielu zawodników – niektórzy mają nawet kilkadziesiąt tysięcy zapisanych osób! Większość organizatorów imprez sportowych daje możliwość wykonania płatności online z przekierowaniem na stronę banku.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla zawodnika, który nie musi przepisywać numeru konta i wszystkich danych. Do usług dodatkowych należy również telebim LED, który znajduje się na mecie. To na nim wyświetlane są wszystkie najważniejsze informacje np. wyniki zawodników lub możliwe jest też wyświetlanie obrazu z kamery dla kibiców na mecie.