Ceny poszczególnych metod izolacji budynków różną się od siebie w znacznym stopniu. Trzeba jednak pamiętać, że składają się one zazwyczaj z przynajmniej dwóch komponentów. Pierwszym z nich jest rzecz jasna koszt zakupu środka izolującego.

Izolacje natryskowe to innowacyjna metoda

izolacje natryskoweMoże to być styropian w formie płyt, wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa zdobywająca coraz większą popularność, zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i również właścicieli firmy zajmującej się wykonywaniem kompleksowych izolacji budynków. Warto dodać, że polecane przez wielu izolacje natryskowe to metoda, która jest już obecna na rynku od dobrych kliku lat, mimo wszystko w naszym kraju zdobywa dopiero popularność. Nie zmienia to jednak faktu, że już w tej chwili mamy do czynienia ze sporym zainteresowaniem i ożywieniem branży. W związku tym trzeba zadać sobie pytanie czy ten rodzaj izolacji jest kosztowny. Jeśli chodzi o ocieplenie poddasza pianką cena jest w znacznym stopniu uzależniona od robocizny oraz początkowych kosztów, które musi ponieść właściciel firmy wchodzącej na rynek w związku z koniecznością zakupu wymaganego wyposażenia, na czele z agregatem. Początkowe nakłady związane z wejściem na rynek ociepleń są naprawdę spore. Jeżeli działamy na rynku od wielu lat to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego faktu. Koszty związane z zakupem materiałów oraz środka izolującego nie są zbyt wysokie. Mimo wszystko warto pamiętać o tym, że oprócz najpopularniejszych na rynku pianek możemy skorzystać z innych wariantów, które zostały wzbogacone i inne substancje, których celem jest poprawa docelowej warstwy izolacyjnej, szczególnie w związku z parametrami technicznymi. Jeżeli jednak cena za robociznę nie będzie za wysoka to zazwyczaj końcowa wartość nie powinna nas negatywnie zaskoczyć.

Stawki z ocieplenie poddasza pianką są w większości przypadków muszą być dopasowane do uwarunkowań lokalnych. Dodatkowo izolacja pianką może być wykonana bardzo szybko, a dzięki temu liczba roboczogodzin również plasują się na niższym poziomie.