Wieczór z lampką wina na tarasie skąpanym w zieleni to marzenie niejednej pani. Doskonały relaks bez konieczności opuszczania kraju, możemy sobie zorganizować w jednej z rodzimych winnic. Gospodarstwa agroturystyczne coraz częściej pojawiają się przy pięknie położonych winnicach. Dlatego warto skorzystać z dobrodziejstw natury i odwiedzić winnicę.

Romantyczne zachody słońca w agroturystyce z winnicą

winnice agroturystykaRomantyczny weekend we dwoje świetnie sprawdza się w przypadku winnic. To doskonała lokalizacja na oświadczyny, odpoczynek w przerwie między pracą czy ucieczkę od codziennych zmartwień. Pięknie położone winnice, w sielskim, wiejskim krajobrazie zapewniają nie tylko wspaniały wypoczynek, lecz także oddech od codziennych spraw. Krajowe i regionalne winnice agroturystyka wykorzystuje od lat. Cieszą się coraz większym uznaniem wśród turystów i to z kilku powodów. Nocleg w winnicy obejmuje nie tylko zakwaterowanie z podstawowym wyżywieniem (najczęściej śniadania i obiadokolacje). W cenę wliczona jest też degustacja lokalnych win i oprowadzanie po winnicy. Właściciele agroturystyki są pasjonatami i chętnie dzielą się wiedzą oraz zainteresowaniami. Nie musimy jechać do odległych, europejskich krajów, słynących z uprawy winorośli, gdyż polskie krzewy są coraz lepiej uprawiane i dają wspaniałe plony winogron. W lokalnej winnicy połączonej z agroturystyką przeżyjemy wspaniały, romantyczny weekend tylko we dwoje.

Polskie winnice, cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. dlatego przy wielu z nich powstają agroturystyki. Można zamówić weekendowy, krótki pobyt lub dłuższy. To świetna oferta dla par, dla narzeczonych a nawet w podróż poślubną. Piękne widoki na krajobraz winnicy, można podziwiać o zachodzie słońca z lampką lokalnego wina w dłoni.