Każdy z nas zapewne słyszał o maśle orzechowym. Jest nam ono znane głównie z telewizji i z mediów, bo do tej pory w Polsce nie było tak popularne, jak w Stanach. Ostatnio można coraz częściej spotkać je w sklepach, ale czy znamy jego smak, czy pomimo tego, że tyle o nim słyszeliśmy, to czy wiemy, jak ono naprawdę smakuje? Może czas najwyższy, żeby się o tym przekonać.

Masło orzechowe dla każdego

kremowe masło z orzechów laskowychKażdy z nas może spróbować masła orzechowego i co ciekawe, to powinno ono przypaść do gustu większości. Dlaczego? To dlatego, że ma ono bardzo ciekawy i oryginalny smak. Niby jest słodkie, ale jednak słone. To takie ciekawe połączenie smakowe, które szuka kompromisu pomiędzy tymi z nas, którzy uwielbiają słodycze i tymi, którzy za nimi nie przepadają. To oczywiście kwestia indywidualna, czy będzie nam smakować masło orzechowe, czy nie, ale jednak warto spróbować jak smakuje nasze kremowe masło z orzechów laskowych, ponieważ smak ten może nas naprawdę zaskoczyć. Masło to nadaje się na kanapki, czy do ciastek, do ciast, czy naleśników. Znajdziemy z pewnością bardzo wiele pomysłów na to, w jakiej formie moglibyśmy je skonsumować i z pewnością również każdy z tych pomysłów nie będzie jedynym, ani ostatnim. Pamiętajmy, że zawsze warto próbować nowych smaków, bo czemu nie? Czemu mielibyśmy nie poznać smaku słynnego i tak popularnego na zachodzie masła orzechowego. Może i my zostaniemy jego miłośnikami.

Masło orzechowe jest zdrowe, jest oczywiście trochę kaloryczne, ale zawiera tak wiele składników odżywczych, które znajdują się na co dzień w orzechach, że nie powinniśmy sobie odmawiać jego kosztowania i próbowania, spożywania, bo jest ono zdrowe i potrzebne. Oczywiście wszystko powinno być w granicach rozsądku. Próbujmy, ale nie przesadzajmy.